Aktualności

NABÓR DO KLASY POLISH 101 DLA DOROSŁYCH

Z wielka przyjemnością ogłaszamy otwarcie zapisów do klasy Polish 101 dla dorosłych. Jest to klasa przeznaczona dla osób dorosłych uczących się języka polskiego. Zajęcia rozpoczną się w dniu 2 października, a poprowadzi je pani Magdalena Grohman. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zagłaszanie sie na adres rekrutacja@polishschooldallas.org .

ZAMIANA W DATACH ZAJĘĆ: z 25 września na 2 października

W związku z brakiem możliwości zarezerwowania miejsca kwmpingowego na 2 października ogłaszamy, że biwak odbędzie się 25 września - więcej informacji znajdziecie w mailu. Zajęcia szkolne oraz wybory do zarządu szkoły, które przewidziane były na ten dzień, zostają przeniesione na 2 października. Prosimy uaktualnić swoje kalendarze.

ZAKOŃCZENIE ZAPISÓW W NIEKTÓRYCH KLASACH

Informujemy, że w klasach: pięciolatków, 6-7-latków, 8-9-latków oraz 10-12-latków listy uczniów zostały zamknięte. W pozostałych grupach wiekowych nadal są wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rekrutacja@polishschooldallas.org. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się tutaj.

ROK SZKOLNY 2021-22 - INFORMACJE cz.1

Do końca wakacji zostało tylko kilka dni. Już za niecałe dwa tygodnie spotykamy się w klasach. Tak, po półtoraczonej nauce w systemie na odległość, rok szkolny 2021-22 ropoczynamy tradycyjnie, spotkaniem na żywo w klasach. Bardzo się z tego faktu cieszymy i nie możemy doczekąc pierwszego spotkania!

ZAPISY: Nadal prowadzimy zapisy do naszej szkoły. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres mailowy rekrutacja@polishschooldallas.org. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska ucznia, wieku oraz stopnia znajomości języka polskiego. Te wstępne informacje pomogą nam umieścić dziecko w odpowiedniej grupie, przynajmniej na początku, na pierwsze zajęcia. Z doświadczenia wiemy, że część uczniów zgłasza się w pierwszym dniu szkoły. Uprzejmie prosimy jednak, w miarę możliwości, o skontaktowanie się z nami wcześniej, wysyłając na powyższy email potrzebne dane. Bardzo ułatwia to planowanie klas i sprawia, że pierwszy dzień szkoły przebiega płynniej.

PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY: W przyszłym tygodniu podamy więcej szczegółów dotyczących pierwszego dnia szkoły. Tymczasem zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w sobotę, 21 sierpnia 2021r na godzinę 11am w budynku The Mar Thoma Church of Dallas, 11550 Luna Rd, Dallas, TX 75234 .

WAKATY W ZARZĄDZIE: Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się do pracy w Zarządzie szkoły. Nadchodzące zmiany sygnalizowaliśmy już pod koniec roku szkolnego 2019-20. Jednak plany zostały skorygowane ze względu na niecodzienną sytuację jaką było prowadzenie szkoły virtualnie, w czasach padnemii. Osoby, które planowały odejście ze swoich stanowisk zgodziły się zostać tak, aby zapewnić szkole ciągłość działania. W tym roku szkolnym temat jednak wraca. Potrzebujemy ludzi, którzy w oparciu o wolontariat będą podejmować decyzje dotyczące każdego aspektu działalości szkoły. Ludzi chętnych do pracy, zaanagażowanych i pełnych pomysłów. A wakatów będzie sporo. Wolontariusze oraz praca w Zarządzie szkoły są podstawą jej funkcjonowania. Bez nich przyszłość szkoły stanie pod znakiem zapytania. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt.

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI

Poszukujemy osób chętnych do nauczania w naszej szkole, szczególnie do najmłodszych klas. Wykształcenie oraz doświadczenie szkolno-pedagogiczne mile widziane, ale nie obowiązkowe.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z:
Katarzyną Włodek (682) 772-4198; katurek@gmail.com
Martą Morawską (972) 757-6732; marta.morawska@yahoo.com

KOMUNIKAT O TRYBIE PROWADZENIA ZAJĘĆ DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

Ze względu na trwającą sytuację pandemiczną, Zarząd Polskiej Szkoły w Dallas podjął decyzję o kontunuowaniu pracy szkoły w systemie zdalnym do końca roku szkolnego 2020-21.

Planowany Piknik Wielkanocny także się nie odbędzie ze względu na aktualnie obowiązujące restrykcje dotyczące zorganizowanych imprez.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, cierpliwość i trwanie z nami w tych bezprecedensowych i nieprzewidywalnych okolicznościach. W przypadku jakichkolwiek pytań i sugestii prosimy o kontakt. Życzymy wszystkim zdrowia.

SZKOLNY KALENDARZ NA ROK 2020-21

Na stronie "Zajęcia" znajduje się kalendarz zajęć na rok szkolny 2020-21. Prosimy pamiętać, że co najmniej do końca roku kalendarzowego 2020 zajęcia będą odbywały się wyłącznie w systemie wirtualnym. Jednak zarówno forma jak i strona merytoryczna spotkań wirtualnych będzie różniła się od naszej działalności wiosną tego roku. Ponieważ większość naszych uczniów rozpocznie i będzie kontynuowała naukę z regularnych szkołach w systemie online, podjęliśmy decyzję, że w systemie online nie będzie dużej ilości nowego materiału oraz prac domowych. Dopóki nie będziemy mogli wrócić fizycznie do klas, będziemy skupiać się na utrzymaniu kontaktu z językiem polskim oraz naszą szkolną społecznością. Daty przedstawione w kalendarzu, a szczegółnie te do końca 2020 roku, należy więc traktować jako płynne, a szczegóły zostaną ustalone już bezpośrednio między nauczycielami a poszczególnymi klasami.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ROKU SZKOLNEGO 2020-21

Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją pandemii oraz obowiązującymi na chwilę obecną regulacjami, Zarząd szkoły podjął decyzję o zmianie formy prowadzenia zajęć w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020-21.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli i opiekunów, oraz biorąc pod uwagę aktualne wymagania dotyczące norm social distancing, utrzymania czystości itp, prowadzenie zajęć w tradycyjny sposób w salach wydaje się niemożliwe. Mimo że rozpoczęcie roku szkolnego nadal planujemy na 15 sierpnia, to przynajmniej w pierwszym semestrze spotykać się będziemy wirtualnie. Jednak biorąc pod uwagę ogólnie panujący stan niepewności co do funkcjonowania teksańskich szkół, poponujemy zajęcia w nieco innej formie niż te przed wakacjami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez względu na to wjaki sposób nasi uczniowie będą uczęszczać do swoich amerykańskich szkoł, nadchodzący rok szkolny będzie dla nich trudny, pełen zmian i wyzwań także dla rodziców i opiekunów. Dlatego też planujemy skupić się bardziej na utrzymaniu kontaktu z językiem polskim oraz z naszą szkolną społecznością niż na systematycznie prowadzonych lekacjach z koniecznością opanowania dużej ilości nowego materiału. Zaktualizowany kalendarz zajęć oraz dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

W związku ze zmianą formy prowadzenia zajęć, zmianie ulegają także płatności. Jedyną opłatą w pierwszym semestrze będzie opłata rejestracyjna w wysokości $50 od ucznia, zarówno w klasach dla dzieci jak i w klasie dla dorosłych. Opłaty za drugi semestr będą odpowiednio modyfikowane w zależności od rozwoju sytuacji i poinformujemy o nich w terminie późniejszym.

Informujemy także, że w obecnej sytuacji Zarząd będzie pracował w niezmienionym składzie. Wybory odbędą się w terminie późniejszym, gdy sytuacja się ustabilizuje. Jednocześnie nadal zapraszamy do współpracy i zgłaszania swoich kandydatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Rodzinom i Przyjaciołom za ciepłe słowa, za wsparcie i pomoc w ostatnim okresie. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prowadzenie naszej szkoły w obecnej sytuacji stawia przed nami wszystkimi niespotykane dotąd przeszkody. Jednak wierzymy, że przy pomocy naszych wspaniałych Nauczycieli, przy wsparciu i pomocy Rodziców i Opiekunów, przetrwamy i ten dziwny czas i spotkamy się wszyscy zdrowi i uśmiechnięci za kilka miesięcy. Tymczasem życzymy zdrowych i radosnych ostatnich tygodni wakacji!

ZAPISY NA NOWY ROK SZKOLNY

Informujemy o otwarciu zapisów do naszej szkoły na rok szkolny 2020-2021. Wiemy, że obecnie sytuacja w wielu domach jest niecodzienna i ciężko decydować o tym, co będzie za pół roku. Jednak gorąco zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń do szkoły, bo o przyjęciu decyduje koleność nadesłanych deklaracji i ilość miejsc w danej klasie. Oczywiście zgłoszenie nie jest jednoznacze z zapisem dziecka, ale pozwoli nam spokojnie planować koleny rok szkolny. 
W przypadku obecnych uczniów (także dorosłych), przypominamy o konieczności wypełnienia i odesłania dokumentu Intend of Return. Dokument rozesłała Alina Rymarz kilka tygodni temu. Dodatkowo formularz można ściągnąć  w sekcji Formularze.
W przypadku nowych uczniów (także dorosłych), prosimy o kontakt na rekrutacja@polish schooldallas.org 
Szczegółowe informacje o tym, co powinien zawierać taki e-mail znajdują się w sekcji Informacje Ogólne.

ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

Wszystkim Rodzinom, Nauczycielom, Współpracownikom i Przyjaciołom Szkoły, życzymy Wesołego Alleluja.

Wielkanoc 2020

Wspomóż szkołę

Jesteśmy organizacją nie przynoszącą zysków, dlatego każde wsparcie jest wielką pomocą dla szkoły. Dziękujemy!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram