Aktualności

RUSZYŁA KLASA DLA DOROSŁYCH

Z ogromną radością informujemy, że nasza klasa Polish 101 dla dorosłych powoli sie zapełnia. Wszystkich zainteresowanych nadal zapraszamy - prosimy o kontakt na rekrutacja@polishschooldallas.org.

NOWY ROK NOWY ZARZĄD

W dniu 2 października 2021r. odbyły się wybory do zarządu szkoły. Szkołą kieruje nowo wybrany zespół w składzie:
- Katarzyna Włodek - zastąpiła Martę Morawską na stanowisku Dyrektorki szkoły kontynując jednocześnie wcześniejszą funkcję Dyrektorki ds Programowych
- Ewa Champgne - zastąpiła Edytę Zydorek na stanowisku Sekretarza szkoły
- Jakub Sienkiel - zastąpił Alinę Rymarz na stanowisku Skarbnika szkoły
- Justyna Zakrzewska-King - zastąpiła Monikę Wiszenko na stanowisku Dyrektorki ds Administracyjnych
- Ewelina Ford - zastąpiła Jolę Portnoy na stanowisku Dyrektorki ds Fundrising
- na dotychczasowych stanowiskach pozostali: Agnieszka Warcholińska (Social Media), Andrzej Kamiński (PR) oraz Piotr Rej (Sprawy Organizacyjne).

Serdecznie dziękujemy osobom, które zakończyły pracę w zarządzie szkoły jednocześnie dziękując także tym, którzy zdecydowali się poświęcić swój czas, wiedzę i doświadczenie angażując się w kierowanie naszą szkołą.

NABÓR DO KLASY POLISH 101 DLA DOROSŁYCH

Z wielka przyjemnością ogłaszamy otwarcie zapisów do klasy Polish 101 dla dorosłych. Jest to klasa przeznaczona dla osób dorosłych uczących się języka polskiego. Zajęcia rozpoczną się w dniu 2 października, a poprowadzi je pani Magdalena Grohman. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zagłaszanie sie na adres rekrutacja@polishschooldallas.org .

ZAMIANA W DATACH ZAJĘĆ: z 25 września na 2 października

W związku z brakiem możliwości zarezerwowania miejsca kwmpingowego na 2 października ogłaszamy, że biwak odbędzie się 25 września - więcej informacji znajdziecie w mailu. Zajęcia szkolne oraz wybory do zarządu szkoły, które przewidziane były na ten dzień, zostają przeniesione na 2 października. Prosimy uaktualnić swoje kalendarze.

ZAKOŃCZENIE ZAPISÓW W NIEKTÓRYCH KLASACH

Informujemy, że w klasach: pięciolatków, 6-7-latków, 8-9-latków oraz 10-12-latków listy uczniów zostały zamknięte. W pozostałych grupach wiekowych nadal są wolne miejsca. Zainteresowanych prosimy o kontakt na adres rekrutacja@polishschooldallas.org. Szczegółowe informacje o zapisach znajdują się tutaj.

ROK SZKOLNY 2021-22 - INFORMACJE cz.1

Do końca wakacji zostało tylko kilka dni. Już za niecałe dwa tygodnie spotykamy się w klasach. Tak, po półtoraczonej nauce w systemie na odległość, rok szkolny 2021-22 ropoczynamy tradycyjnie, spotkaniem na żywo w klasach. Bardzo się z tego faktu cieszymy i nie możemy doczekąc pierwszego spotkania!

ZAPISY: Nadal prowadzimy zapisy do naszej szkoły. Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt na adres mailowy rekrutacja@polishschooldallas.org. W mailu prosimy o podanie imienia i nazwiska ucznia, wieku oraz stopnia znajomości języka polskiego. Te wstępne informacje pomogą nam umieścić dziecko w odpowiedniej grupie, przynajmniej na początku, na pierwsze zajęcia. Z doświadczenia wiemy, że część uczniów zgłasza się w pierwszym dniu szkoły. Uprzejmie prosimy jednak, w miarę możliwości, o skontaktowanie się z nami wcześniej, wysyłając na powyższy email potrzebne dane. Bardzo ułatwia to planowanie klas i sprawia, że pierwszy dzień szkoły przebiega płynniej.

PIERWSZY DZIEŃ SZKOŁY: W przyszłym tygodniu podamy więcej szczegółów dotyczących pierwszego dnia szkoły. Tymczasem zapraszamy na rozpoczęcie roku szkolnego w sobotę, 21 sierpnia 2021r na godzinę 11am w budynku The Mar Thoma Church of Dallas, 11550 Luna Rd, Dallas, TX 75234 .

WAKATY W ZARZĄDZIE: Wszystkich chętnych i zainteresowanych zapraszamy do zgłaszania się do pracy w Zarządzie szkoły. Nadchodzące zmiany sygnalizowaliśmy już pod koniec roku szkolnego 2019-20. Jednak plany zostały skorygowane ze względu na niecodzienną sytuację jaką było prowadzenie szkoły virtualnie, w czasach padnemii. Osoby, które planowały odejście ze swoich stanowisk zgodziły się zostać tak, aby zapewnić szkole ciągłość działania. W tym roku szkolnym temat jednak wraca. Potrzebujemy ludzi, którzy w oparciu o wolontariat będą podejmować decyzje dotyczące każdego aspektu działalości szkoły. Ludzi chętnych do pracy, zaanagażowanych i pełnych pomysłów. A wakatów będzie sporo. Wolontariusze oraz praca w Zarządzie szkoły są podstawą jej funkcjonowania. Bez nich przyszłość szkoły stanie pod znakiem zapytania. Wszystkich chętnych prosimy o kontakt.

POSZUKUJEMY NAUCZYCIELI

Poszukujemy osób chętnych do nauczania w naszej szkole, szczególnie do najmłodszych klas. Wykształcenie oraz doświadczenie szkolno-pedagogiczne mile widziane, ale nie obowiązkowe.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z:
Katarzyną Włodek (682) 772-4198; katurek@gmail.com
Martą Morawską (972) 757-6732; marta.morawska@yahoo.com

KOMUNIKAT O TRYBIE PROWADZENIA ZAJĘĆ DO KOŃCA ROKU SZKOLNEGO 2020-2021

Ze względu na trwającą sytuację pandemiczną, Zarząd Polskiej Szkoły w Dallas podjął decyzję o kontunuowaniu pracy szkoły w systemie zdalnym do końca roku szkolnego 2020-21.

Planowany Piknik Wielkanocny także się nie odbędzie ze względu na aktualnie obowiązujące restrykcje dotyczące zorganizowanych imprez.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie, cierpliwość i trwanie z nami w tych bezprecedensowych i nieprzewidywalnych okolicznościach. W przypadku jakichkolwiek pytań i sugestii prosimy o kontakt. Życzymy wszystkim zdrowia.

SZKOLNY KALENDARZ NA ROK 2020-21

Na stronie "Zajęcia" znajduje się kalendarz zajęć na rok szkolny 2020-21. Prosimy pamiętać, że co najmniej do końca roku kalendarzowego 2020 zajęcia będą odbywały się wyłącznie w systemie wirtualnym. Jednak zarówno forma jak i strona merytoryczna spotkań wirtualnych będzie różniła się od naszej działalności wiosną tego roku. Ponieważ większość naszych uczniów rozpocznie i będzie kontynuowała naukę z regularnych szkołach w systemie online, podjęliśmy decyzję, że w systemie online nie będzie dużej ilości nowego materiału oraz prac domowych. Dopóki nie będziemy mogli wrócić fizycznie do klas, będziemy skupiać się na utrzymaniu kontaktu z językiem polskim oraz naszą szkolną społecznością. Daty przedstawione w kalendarzu, a szczegółnie te do końca 2020 roku, należy więc traktować jako płynne, a szczegóły zostaną ustalone już bezpośrednio między nauczycielami a poszczególnymi klasami.

INFORMACJE DOTYCZĄCE ROKU SZKOLNEGO 2020-21

Informujemy, że w związku z istniejącą sytuacją pandemii oraz obowiązującymi na chwilę obecną regulacjami, Zarząd szkoły podjął decyzję o zmianie formy prowadzenia zajęć w pierwszym semestrze roku szkolnego 2020-21.

Ze względu na bezpieczeństwo naszych uczniów, nauczycieli i opiekunów, oraz biorąc pod uwagę aktualne wymagania dotyczące norm social distancing, utrzymania czystości itp, prowadzenie zajęć w tradycyjny sposób w salach wydaje się niemożliwe. Mimo że rozpoczęcie roku szkolnego nadal planujemy na 15 sierpnia, to przynajmniej w pierwszym semestrze spotykać się będziemy wirtualnie. Jednak biorąc pod uwagę ogólnie panujący stan niepewności co do funkcjonowania teksańskich szkół, poponujemy zajęcia w nieco innej formie niż te przed wakacjami. Zdajemy sobie sprawę z tego, że bez względu na to wjaki sposób nasi uczniowie będą uczęszczać do swoich amerykańskich szkoł, nadchodzący rok szkolny będzie dla nich trudny, pełen zmian i wyzwań także dla rodziców i opiekunów. Dlatego też planujemy skupić się bardziej na utrzymaniu kontaktu z językiem polskim oraz z naszą szkolną społecznością niż na systematycznie prowadzonych lekacjach z koniecznością opanowania dużej ilości nowego materiału. Zaktualizowany kalendarz zajęć oraz dalsze szczegóły zostaną podane w najbliższych tygodniach.

W związku ze zmianą formy prowadzenia zajęć, zmianie ulegają także płatności. Jedyną opłatą w pierwszym semestrze będzie opłata rejestracyjna w wysokości $50 od ucznia, zarówno w klasach dla dzieci jak i w klasie dla dorosłych. Opłaty za drugi semestr będą odpowiednio modyfikowane w zależności od rozwoju sytuacji i poinformujemy o nich w terminie późniejszym.

Informujemy także, że w obecnej sytuacji Zarząd będzie pracował w niezmienionym składzie. Wybory odbędą się w terminie późniejszym, gdy sytuacja się ustabilizuje. Jednocześnie nadal zapraszamy do współpracy i zgłaszania swoich kandydatów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim naszym Rodzinom i Przyjaciołom za ciepłe słowa, za wsparcie i pomoc w ostatnim okresie. Prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość. Prowadzenie naszej szkoły w obecnej sytuacji stawia przed nami wszystkimi niespotykane dotąd przeszkody. Jednak wierzymy, że przy pomocy naszych wspaniałych Nauczycieli, przy wsparciu i pomocy Rodziców i Opiekunów, przetrwamy i ten dziwny czas i spotkamy się wszyscy zdrowi i uśmiechnięci za kilka miesięcy. Tymczasem życzymy zdrowych i radosnych ostatnich tygodni wakacji!

Wspomóż szkołę

Jesteśmy organizacją nie przynoszącą zysków, dlatego każde wsparcie jest wielką pomocą dla szkoły. Dziękujemy!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram