O naszym Patronie

Jan Karski

Jan Karski, właściwie Jan Kozielewski,  ur. 24 kwietnia 1914 w Łodzi, zm. 13 lipca 2000 w Waszyngtonie. Polski prawnik i dyplomata, historyk, od 1939 w konspiracji, kurier i emisariusz władz Polskiego Państwa Podziemnego, świadek Holokaustu. Za swoją działalność został odznaczony najwyższymi odznaczeniami państwowymi – polskim Orderem Orła Białego i amerykańskim Medalem Wolności. Jest patronem naszej Szkoły od 2012r.

Polonijny Dzień Dwujęzyczności w roku szkolnym 2019-2020 poświęciliśmy przybliżeniu sylwetki naszego patrona. Były notatki, odczyty, plakaty i mnóstwo aktywności, dzięki którym nasi uczniowie bliżej poznali Jana Karskiego.

Wspomóż szkołę

Jesteśmy organizacją nie przynoszącą zysków, dlatego każde wsparcie jest wielką pomocą dla szkoły. Dziękujemy!

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram